POĎAKOVANIE OBČANOM

Vážení spoluobčania, v mene celého Petičného výboru chceme poďakovať za Váš záujem o petičnú akciu proti výstavbe rýchlostnej cesty v tesnej blízkosti nášho mesta.

Chceme týmto poďakovať nielen tým, ktorí sa pod petíciu proti výstavbe rýchlostnej cesty v katastri mesta Sliač podpísali, ale aj všetkým tým, ktorí aktívne pomáhali so zbieraním podpisov a realizáciou celej petičnej akcie.

Boli sme veľmi príjemne prekvapení, aký záujem o veci verejné ste ako obyvatelia nášho mesta prejavili. Svedčí to o tom, že nie každému je budúcnosť nášho mesta ľahostajná. V priebehu krátkej doby sme napriek dovolenkovému obdobiu vyzbierali až 1 668 podpisov občanov nad 18 rokov.

Veríme, že na dôležitom septembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva, kde sa bude rozhodovať o schválení, či neschválení územného plánu mesta Sliač so zakreslenou rýchlostnou cestou sa naši poslanci budú riadiť vôľou občanov prejavenou na petičných hárkoch. Výsledkom by malo byť zo strany mestských poslancov jednoznačné „nie“ územnému plánu s rýchlostnou cestou umiestnenou v katastri nášho mesta.

Nesmieme však zastať na polceste a proti výstavbe R2, ktorá môže znehodnotiť životné prostredie v našom meste a ohroziť, či dokonca zlikvidovať kúpeľné pramene a kúpele samotné, je potrebné zapojiť všetky sily. Keďže petičná akcia je jednorazovou záležitosťou, v súčasnej dobe zakladáme Občianske združenie „Obyvatelia pre Sliač“, ktorého hlav- ným cieľom bude ochrana záujmov občanov mesta Sliač a budeme aktívne vystupovať proti vybudovaniu rýchlostnej cesty v katastrálnom území nášho mesta.

Tento obsah bol zaradený v Petičné noviny. Zálohujte si trvalý odkaz.

Jedna reakcia na POĎAKOVANIE OBČANOM

  1. Radoslav Muránsky povedal:

    Čo tu čítam sa mi ani veriť nechce čo dokážu úrady proti občanom. Ja by som navrhol to medializovať v televízii RTVS v relácii Reportéri alebo aj v JOJ.

Pridaj komentár